Punktacja kart Od dwójki do dziesiątki ilość punktów odpowiada liczbie, jaka występuje na danej karcie.
Płatności Kasyna internetowe nie pozwalają swoim odbiorcom na pożyczki w celu kolejnych rozgrywek – do gry uprawnia nas jedynie aktywne konto oraz odpowiednia kwota.

Jaka podstawowa strtegia w blackjacku online sprawdza się najlepiej?

Jak każda inna gra hazardowa, tak i blackjack doczekał się licznych strategii, które mają pomóc graczowi w jak największym zminimalizowaniu przewagi kasyna. Jedną z takich metod jest tak zwana strategia podstawowa. Ma ona postać tabeli pokazującej, jakie zagrania w danej sytuacji są z punktu widzenia gracza najkorzystniejsze. Strategia podstawowa uzależnia kolejne ruchy gracza nie tylko od wartości jego kart, ale również od liczby punktów zgromadzonych przez krupiera.

Tabelę strategii podstawowej opracowali amerykańscy matematycy na podstawie symulacji komputerowych. Strategia uwzględnia klasyczną wersję gry w blackjacka, do której używa się cztery talie kart, a krupier stosuje dobieranie przy soft17, czyli sytuacji, gdy suma oczek wynosi 17, a jedną z kart jest as. W tabeli po lewej stronie jest lista wszystkich możliwych kombinacji kart, jakie może otrzymać gracz.

W tej liście uwzględnia się także konfiguracje złożone z dwóch takich samych kart oraz z par, gdzie jedną z kart jest as. Na górze jest lista kart, które może mieć krupier po pierwszej rundzie rozdającej. Na przecięciu obu tych linii jest pole z oznaczeniem sugerującym optymalne zagranie. Może to być dobranie karty, spasowanie, podwojenie stawki, zatrzymanie się, rozdzielenie kart. Przykładowo, na przecięciu asa i dwójki gracza z szóstką krupiera widać symbol P, co oznacza, że gracz powinien podwoić stawkę zakładu.

Ale już na przecięciu tej samej dwójki z asem przy dziesiątce krupiera jest symbol D, czyli tylko dobranie kolejnej karty. Oczywiście strategia podstawowa, jakkolwiek bywa bardzo użyteczna podczas gry, nigdy nie zagwarantuje stuprocentowej wygranej, ponieważ zawsze jest ryzyko, że karty krupiera będą lepsze albo graczowi trafi się zbyt duża ilość punktów w kolejnym rozdaniu. Strategia podstawowa najlepiej sprawdza się podczas krótszej sesji gry, gdzie gracz może faktycznie utrzymać lekką przewagę albo zredukować przewagę kasyna. Przy bardzo długiej sesji najprawdopodobniej i tak ostatecznie wygra kasyno.