Punktacja kart Od dwójki do dziesiątki ilość punktów odpowiada liczbie, jaka występuje na danej karcie.
Płatności Kasyna internetowe nie pozwalają swoim odbiorcom na pożyczki w celu kolejnych rozgrywek – do gry uprawnia nas jedynie aktywne konto oraz odpowiednia kwota.

Czy znasz najsłynniejsze strategie w blackjacku online?

Powszechnie stosowane strategie w blackjacku to dobieranie kart, niedobieranie kart, podwajanie stawki, rozdwajanie oraz ubezpieczenie zakładu. Dobieranie, czyli hit, to sytuacja, w której gracz decyduje się po pierwszym rozdaniu kart na dołożenie do swojej ręki kolejnej karty – robi się tak wtedy, gdy liczba otrzymanych kart nie osiągnęła 21 punktów.

Dobieranie stosuje się najczęściej wtedy, gdy liczba oczek jest stosunkowo mała i jest spora szansa że kolejna karta nie zwiększy liczby punktów ponad wymagane 21. Jeżeli liczba oczek jest bardzo bliska 21, to gracz może zastosować inną taktykę – wtedy nie dobiera się już kolejnych kart, ale poprzestaje tylko na tych dwóch, które ma w ręku i porównuje je w liczbą punktów, jakie zebrał krupier. Ta zagrywka polegająca na niedobieraniu dodatkowych kart nazywa się w kasynie „pass”.

Kolejne zagranie w blackjacku, z jakiego może skorzystać gracz, to podwojenie stawki, czyli double down. Na podwojenie stawki gracz może się zdecydować dopiero w tym momencie, gdy pierwsze dwie karty zostały już rozdane. Gdy gracze podwoi stawkę, ma już tylko prawo do dobrania jednej karty. Stosunkowo nową zagrywką, jakie wprowadziły kasyna do gry w blackjacka jest rozdwojenie kart, nazywane fachowo Splitem. Ze Splita można skorzystać wtedy, gdy gracz w pierwszej rundzie otrzymał dwie karty, które mają jednakową wartość, na przykład są to dwa walety. Rozdzielone karty stanowią od tej pory dwie osobne ręce tego samego gracza i kolejne dobrane karty dobiera się pojedynczo do jednej, albo do drugiej karty.

Następnym zabezpieczeniem dla zakładu gracza jest ubezpieczenie, czyli postawienie dodatkowej stawki zakładu, która równa się połowie stawki wyjściowej. Ubezpieczenie jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy jedna odsłonięta karta krupiera pokazuje asa. Przy ubezpieczeniu gracz zakłada, że druga karta krupiera może być figurą o wartości 10, a więc krupier będzie miał wtedy blackjacka. Jeżeli krupier faktycznie będzie miał blackjacka to gracz przegrywa swój podstawowy zakład, ale jednocześnie dostaje zwrot ubezpieczenia pomnożony przez dwa. Przegrywa się więc tylko tyle, ile wyniosła kwota ubezpieczenia, a nie całą stawkę zakładu.